Požičovne áut na Slovensku

Služby autopožičovní sa na Slovensku začali objavovať začiatkom 90.tych rokov. Zo začiatku neboli veľmi populárne, keďže išlo o pomerne nový koncept, ktorý na našom území nemal historické korene. Počas transformácie slovenskej ekonomiky však ich význam a obľúbenosť rástla. Z jedinej pobočky v Bratislave sa toto odvetvie postupne rozvinulo k niekoľkým desiatkam zastúpení po celom Slovensku.

Medzi najväčšie autopožičovne patria nasledujúce siete:

AVIS

AVIS – medzinárodne etablovaná sieť autopožičovní – prevádzkuje viac ako 5000 pobočiek vo vyše 17 svetových štátoch, kde poskytuje na prenájom zhruba 700 000 vozidiel.

Od jesene 1996 AVIS pôsobí v Slovenskej republike ako zastúpenie. Za dve desaťročia svojho pôsobenia dosiahla nevídané výsledky v šírke automobilového parku, ako aj v kvalite poskytovaných služieb.

Vozový park takejto spoločnosti tvorí množstvo áut rôznych kategórií. Väčšina z nich sa dá dohľadať aj na portáli venovanom automobilom, ktorý patrí na Slovensku medzi najznámejšie.

SIXT

S požičovňou áut typu SIXT je možné sa dostať ku všetkým hlavným atrakciám a do všetkých kútov Slovenska. Pobočky firmy sa nachádzajú v regiónoch od Bratislavy, cez Poprad až po Košice. Keďže Slovensko je pomerne malá krajina, môžete si za jeden deň vychutnať výlet, ktorý obohatí Vašu cestu o možnosť vidieť pamiatky, naplánovať aktivity v prírode, alebo oddych. So svojim požičaným autom môžete na Slovensku navštíviť hociktorý z deviatich národných parkov, prezrieť hrady a zámky, alebo vyraziť do kúpeľov a k termálnym prameňom.

Ešte donedávna v Slovenskej republike predstavovala autopožičovňa jednu z mála možností, ako si zapožičiať auto. Dnes už má verejnosť hľadajúca krátkodobú výpožičku vozidla alternatívy: tzv. zdieľanie automobilu alebo “carsharing”.

Medzi najzásadnejšie výhody carsharingu oproti klasickým požičovniam je zvyčajne rádovo kvalitnejší výber áut, užívateľský komfort, bezproblémové vyzdvihnutie či iné benefity vyplývajúce zo spoločenskej povahy tohto konceptu.

U potencionálnych zákazníkov často rozhoduje aj to, za aký čas prebehne proces preberania auta. Byrokracia a vybavovanie v autopožičovni sú často zdĺhavou, no povinnou záležitosťou. Z tohto pohľadu efektívnosti a komfortu požičania auta môžu služby zdieľania áut výrazne zamiešať karty do budúcnosti.

Leave a Reply