Požičanie auta v zahraničí: Tipy a odporúčania

Plánovanie výletu sa môže častokrát javiť zložito, najmä ak z neho chcete vyťažiť maximum a navštíviť čo najviac miest. Niektorí turisti prepravu riešia miestnymi spojmi, spoliehajúc sa najmä na to, že touto formou ušetria peniaze. Nie je to vždy tak – ak vezmeme do úvahy časovú flexibilitu, nezávislosť a pohodlie spojené s cestovaním po vlastnej osi, požičanie

auta sa javí ako racionálnejšie riešenie. V tomto článku nájdete tipy a rady, na čo všetko myslieť, ak si chcete požičať auto v zahraničí, ako aj odporúčania na zaujímavé destinácie, do ktorých sa môžete vybrať autom.

Na čo by ste mali myslieť?

V prvom rade je potrebné sa rozhodnúť, aký druh auta potrebujete. Výber auta závisí najmä od počtu pasažierov, množstva batožiny, terénu, po ktorom budete jazdiť, ako aj od skutočnosti, či má auto zároveň slúžiť ako váš nocľah.

Ďalším dôležitým faktorom pri rozhodovaní je druh poistenia. Povinné poistenia sa v mnohých krajinách líšia, z tohto dôvodu si dobre prečítajte čo musíte mať poistené, a ktoré služby sú doplnkové. Napríklad v Taliansku musíte mať auto plne poistené, zatiaľ čo v iných krajinách sa vyžaduje len základné poistenie a je len na vás aké pripoistenia si vyberiete (poistenie v prípade krádeže, poistenie poškodenia čelného skla).

Okrem uvedeného si tiež dôkladne preverte, či cena za požičanie auta, ktorú si naklikáte cez internet pri rezervácií auta, je cenou konečnou alebo pri preberaní vozidla budete musieť dodatočne zaplatiť.

Populárne európske destinácie

Zážitok z jazdy ponúkajú viaceré európske krajiny. Stačí len ukázať prstom na mapu a vyraziť na cestu. Za návštevu nepochybne stojí Írsko, ktoré vás uchváti plynulou jazdou cez sýto zelené údolia, popri morské pobrežia a skrz malé írske dedinky so starodávnymi hradmi. Pri plánovaní nepreskočte ani severné regióny Talianska, ktoré sú prepojené rôznymi cestičkami, takže každý si príde na svoje – talianske Alpy a pobrežia Stredozemného mora sa nepochybne postarajú o nezabudnuteľný zážitok. Medzi cestovateľmi sú tiež obľúbené destinácie ako napríklad Francúzska riviéra, Balkán, Pobaltské štáty alebo Fínsko. Rozhodnutie je len na vás!