Mnohí už majú skúsenosti s požičiavaním auta pri návšteve rôznych miest či krajín. V nasledujúcich riadkoch sa budeme venovať prenájmu auta v hlavnom meste Slovenska – Bratislave. Pre tých, ktorí si už skúsili prenajať auto, ale i pre ľudí, ktorí takúto skúsenosť ešte nemajú, budú iste užitočné nižšie uvedené informácie. Dáme Vám do pozornosti najobľúbenejšie požičovne, ale aj zopár bodov pri prenájme či rezervácii auta cez internet.

Základné informácie pri prenájme/rezervácii on-line

Najjednoduchší a najlacnejší spôsob, ako si človek môže prenajať, alebo rezervovať auto v Bratislave je prostredníctvom webovej stránky danej požičovne automobilov. Uvedieme si zopár základných bodov, ktoré musí záujemca vyplniť:

– miesto prevzatia i odovzdania automobilu (ak je iné, než miesto prevzatia),

– termín prevzatia aj odovzdania automobilu (dátum aj čas),

– uviesť vek, resp. potvrdiť minimálny vek vodiča (každá spoločnosť má iný minimálny vek), vek vodiča mimo tohto povoleného veku môže byť spoplatnený podľa všeobecných obchodných podmienok danej požičovne).

K dispozícii je aj možnosť poistenia automobilu.

Okrem webstránok konkrétnych požičovní však poznáme aj prieskumné portály na vyhľadanie vozidiel podľa viacerých kritérií.

Najobľúbenejšie požičovne v hlavnom meste

1. EDEN CARS

Spoločnosť s vynikajúcou reputáciou. Zákazníci tejto spoločnosti sú spokojní najmä s kvalitou automobilov, prostou lokalizáciou pobočky požičovne, čistotou automobilov. Okrem iného ponúka táto požičovňa bezplatné storno do 48 hodín pred vyzdvihnutím auta. Výhodný je tiež pomerne nízky vratný depozit pri prenájme uhrádzaný vopred. Platí tu pravidlo: Veľa kvality za dobrú cenu.

2. ALAMO

ALAMO disponuje vysokou pohotovosťou pri prevzatí, či odovzdaní vozidla. Klienti sú spokojní tiež s čistotou, celkovou kvalitou automobilu, ako aj s kvalitou služieb pri prepážke. Cenovo dostupná požičovňa, výhodou je tiež bezplatné storno do 48 hodín pred vyzdvihnutím auta.

3. ENTERPRISE

Silnou stránkou tejto požičovne sú nadpriemerné služby resp. rýchle vybavenie pri preberaní alebo odovzdaní automobilu, čistota a celkový automobilu. Veľmi dobré skúsenosti majú klienti so zamestnancami na prepážke. Menšou nevýhodou môže byť cena prenájmu, ktorá sa pohybuje trošku vyššie. Ale, ako už viete sami, za kvalitu sa platí.

Tak, ktorú si vyberiete?