Požičať si auto kdekoľvek na Slovensku nie je vôbec náročné. Ako to však často býva, čím väčšie mesto, tým väčší výber. Bratislava ako hlavné mesto ponúka naozaj široký výber autopožičovní, ktoré svoje služby poskytujú za výhodné ceny a nezabúdajú ani na rôzne nadštandardné služby, čím si udržiavajú svoju klientelu. Poďme sa teraz spoločne pozrieť na niektoré z nich. Zameriame sa najmä na služby, ktoré ponúkajú.

Ak sa teda nachádzate v Bratislave a hľadáte spoločnosť, ktorá by vám prenajala nejaké auto, určite sa oplatí zastaviť v Hovartexe. Táto spoločnosť poskytuje svojím klientom možnosť krátkodobého i dlhodobého prenájmu motorových vozidiel rôznych ročníkov, ekonomických tried, rovnako ako aj ponúka autá rôzneho dizajnu, farieb, značiek, vybavených najmodernejšími technológiami. V ponuke sú však aj staršie autá pre menej náročných vodičov, ktorí si proste chcú len vychutnať jazdu bez zbytočného rozptyľovania. Nepochybne aj tieto staršie autíčka vynikajú svojou spoľahlivosťou a komfortom. Nájdete tu také značky ako Škoda, Volkswagen, Renault, Opel, Fiat, Mercedes, Audi a mnohé ďalšie. Samozrejme, táto spoločnosť nezabúda ani na potrebu sťahovania nábytku či objemnejšieho nákladu, a tak poskytuje aj možnosť prenajať si u nich nákladné vozidlo, ktoré spoľahlivo splní tento účel. Pre početnejšie rodinky sú v ponuke aj pohodlné sedem alebo deväť miestne minivany, ktoré zabezpečia komfortnú jazdu pre celú rodinu. V rámci nadštandardných služieb spoločnosť ponúka zákazníkom možnosť prenajať si prívesné vozidlá rôznych druhov, detské sedačky a podobne.

Ďalšou nemenej známou spoločnosťou je autopark Cityrental. Táto spoločnosť dokonca okrem prenájmu áut poskytuje aj prenájom bicyklov. Takže rodinný výlet nemusí byť len na štyroch kolesách. Ponúkajú autá takých značiek ako Hyundai, Opel, Škoda, BMW, Renault, Volkswagen a v ponuke nechýbajú dokonca ani elektromobily, konkrétne elektromobily značky Renault. Túto požičovňu nájdeme v Bratislave už osem rokov, má teda bohaté skúsenosti v poskytovaní svojich služieb a vie uspokojiť požiadavky aj toho najvyberavejšieho klienta. Spoločnosť ponúka prehľad vozidiel aj na svojej webovej stránke, a tak nie je ťažké zistiť podmienky požičania si vozidla, či aktuálnu ponuku vozidiel.