Úvod

Slovensko je malá krajina, ale napriek tomu je veľmi krásna – so zelenými dolinami, zasneženými horami, plná jaskýň, dobrého jedla a kultúry. Je fakt veľa vecí, ktoré môžete na Slovensku vidieť, prípadne robiť a týmto článkom by sme vám radi priblížil tie najkrajšie časti a kúty Slovenska, ktoré sú dostupné ak máte k dispozícií auto.

Západné Slovensko

Lokalita, v ktorej sa nachádza naše hlavné mesto Bratislava. Aj keď oproti mestám v rámci Európy to nieje veľké mesto ,môžeme navštíviť mnohé zaujímavé historické atrakcie, pozrieť si hrad alebo isť nakupovať. Keď počujeme Západné Slovensko predstavíme si rovinu. Aj keď je to z väčšej časti pravda nachádzajú sa tu aj pohoria, ktoré sa oplatí vidieť. Ak predpokladáme, že vyrazíte z Bratislavy tak najbližšie máme Malé Karpaty. Je to krásne miesto, ak túžite na deň opustiť rušné mesto.

Stredné Slovensko

Srdce Slovenska, ktoré je veľmi kopcovité a pokryté listnatými a ihličnatými lesmi. Nachádzajú sa tu prekrásne typické slovenské doliny, ktoré nám vytvárajú nezabudnuteľné scenérie. Ak by ste sa rozhodli niektorú z nich navštíviť, tak odporúčame Španiu dolinu alebo Demänovskú dolinu. Štiavnické vrchy, Nízke aj Vysoké Tatry sú pohoria ktoré môžeme nájsť v srdci našej krajiny. Ak sa zaujímate o históriu Slovenska nezabudnite sa zastaviť v dedine s názvom Terchová, v ktorej nájdete pôvodné obydlia bežných ľudí.

Východné Slovensko

Časť našej krajiny, ktorá je často považovaná za najkrajšiu. Nieť sa ale čomu čudovať. Nachádzajú sa tu prírodne skvosty, ako napríklad Vysoké Tatry, ktoré každoročne lákajú tisícky zahraničných a slovenských turistov. Taktiež Slovenský raj, ktorý už len podľa názvu hovorí sám o sebe. Ak dostanete chuť sa dobre najesť zamierte do niektorých zo salašov po ceste. Na východe môžeme taktiež nájsť aj metropolu východu, ako ju mnoho ľudí nazýva. Reč je o meste Košice, ktoré bolo v roku 2013 vyhlásené za európske mesto kultúry. Počas leta sa dá isť schladiť na Zemplínsku šíravu, je to jedna z najväčších vodných nádrží v republike.