Či už ste sa na Slovensku narodili, žijete tu len pár rokov alebo ste len turista, ktorý chce bližšie spoznať túto krajinu, pre každého môže byť veľmi praktickým a pohodlným spôsobom oboznámiť sa s krásami Slovenska veľmi jednoducho – autom.

O tom, že Slovensko má pre svojich návštevníkov naozaj pestrú ponuku miest, ktoré sa oplatí vidieť, niet určite pochýb. Čistá príroda, mnohé dokonca svetovo preslávené kultúrne pamiatky, či priateľské mestečká lákajú stále viac a viac ľudí, ktorí si chcú oddýchnuť alebo si proste vychutnať peknú krajinu. Slovensko sa neradí medzi veľké krajiny, avšak pešo či bicyklom by ste ju asi nechceli dlho spoznávať, keďže má rozlohu 49 035 kilometrov štvorcových. Netreba však vešať hlavu. Celkom pohodlne to môžete zvládnuť autom. Možno však niektorí z vás prepadajú smútku, pretože žiadne nemajú. Aj na to existuje efektívne riešenie. Dnes už vôbec nie je problém si v akomkoľvek väčšom meste na Slovensku prenajať auto, ktorým si môžete splniť svoj cestovateľský sen.

Tak teda, ak už máme auto k dispozícií, kam by sme mohli ísť? Jednou z najobľúbenejších oblastí vyhľadávaných mnohými turistami, ale aj domácimi sú Vysoké Tatry. Tieto majestátne pohoria lákajú svojou veľkosťou, čistotou, krásou. Ak by vám však nestačila ich slovenská časť, pokojne môžete navštíviť aj ich poľskú časť. Tak či onak, sú krásne v ktoromkoľvek ročnom obdobím a majú návštevníkom čo ponúknuť.

Ďalším miestom, ktoré skôr láka svojou kultúrnou identitou je hlavné mesto Bratislava a hrad, ktorý tu môžeme nájsť. V noci je jasne osvetlený, takže jeho krásu si vychutnáte za každej hodiny. Stále je to pre Vás málo?

Keď sa presunieme na východ, nájdeme tam napríklad vodnú nádrž Zemplínska šírava, ktorá je vyhľadávaná najmä v lete, pretože sa tam môžete príjemne osviežiť, a zároveň dobre zabaviť s celou svojou rodinkou. Nedávno tu dokonca otvorili aj novopostavený aquapark. Neďaleko Zemplínskej šíravy je mestečko Michalovce, ktoré ponúka turistom napríklad možnosť navštíviť Zemplínske múzeum.