Ak cestujete vlakom alebo autobusom a musíte prekonávať väčšie vzdialenosti, je jasné, že často to nie je ani zďaleka také pohodlné, ako by ste si priali. Autom je to však už o niečom inom. Teraz si ale predstavte, že v jednom peknom, pohodlnom aute sedíte a máte možnosť navštíviť akúkoľvek časť Slovenska. Kam by ste šli? Čo by ste chceli vidieť, či robiť na vašej ceste autom? Nuž, na Slovensku je možností naozaj veľa.

Začnime pekne poporiadku, od západu krajiny. Víta nás hlavné mesto Bratislava. Toto mesto je najväčším mestom krajiny, ktoré je zaujímavé svojimi kultúrnymi pamiatkami, mnohými možnosťami ako stráviť voľný čas, a zároveň poskytuje aj veľa aktívnych príležitostí, ako toto mesto spoznať. Ak ste Bratislavu ešte nenavštívili, je najvyšší čas. Aj keď sa môže zdať, že ako hlavné a najväčšie mesto krajiny je veľmi rušné, láka svojich návštevníkov aj peknou prírodou. Najmä domácim sú známe mnohé chránené krajinné oblasti, ktoré zachovávajú Bratislavu spätú s prírodou.

Zostaňme ešte na západe Slovenska a prejdime do mesta, ktoré láka nejedného milovníka kúpeľov, do Piešťan. Piešťany sú známe kúpeľné mesto, ktoré už dlhé roky prijíma svojich návštevníkov, ako aj mnohých pacientov, ktorí si sem prišli liečiť svoje zdravotné problémy a získavajú často efektívnu liečbu práve tu. O liečivých účinkoch týchto kúpeľov sa presvedčil nejeden návštevník. Cestou z mesta sa môžete zastaviť pre nejaký pekný suvenír a hor sa ďalej!

Stredné Slovensko ponúka možnosť navštíviť mnoho pekných miest vrátane Banskej Bystrice, ktorá sa svojou lokalitou nachádza približne v strede krajiny. Jej historické centrum je vyhľadávané najmä milovníkmi kultúry a histórie.

Východné Slovensko vôbec nezaostáva, ak si ho chcete dobre vychutnať zo svojho auta. Najväčšie mesto tohto regiónu, a zároveň druhé najväčšie mesto na Slovensku – Košice – má výborne vybudovanú sieť cestných komunikácií, takže vaša cesta autom bude pre vás naozaj zážitkom. Košice žijú najmä športom, takže ak máte radi šport a chcete si vychutnať nejaké športové podujatie, Košice sú pre vás to pravé miesto. Tak teda nasadať