Dôvody prečo si prenajať auto v Španielsku

Španielsko je charakteristické svojou rôznorodosťou, ktorú si môžete naplno vychutnať len, ak máte dostatočnú flexibilitu v preprave. Tú vám poskytuje najmä hromadná doprava a automobil. Ak nemáte k dispozícií vlastné auto a chcete sa vyhnúť nekonečnému cestovaniu verejnou dopravou, mali by ste zvážiť využitie služieb niektorej z lokálnych, respektíve medzinárodných autopožičovní. Výhody, ktoré sú spojené s týmito službami ocení nielen skúsený cestovateľ, ale aj úplný nováčik.

Spoznávajte malé mestečká

Jednou z mnohých výhod požičania si auta je sloboda pohybu po krajine, ako aj časová nezávislosť od prepravných poriadkov dopravných spoločností. Kedykoľvek sa rozhodnete, môžete odbočiť z hlavnej cesty a necháte sa vtiahnuť do atmosféry neobyčajne obyčajnej španielskej dedinky, v ktorej nenájdete nekonečné zástupy turistov. Ako príklad možno uviesť cestu zo Salamancy do Leonu, na ktorej nájdete množstvo malebných miest, v ktorých môžete okúsiť tradičné Španielsko. Jedným z takýchto miest je mestečkoCastrillo de loz Polvazares, vzdialené približne hodinu od mesta Leon, ktoré je obľúbeným miestom pútnikov v rámci cesty Camino de Santiago.

Vyberte sa k pobrežiu

Na road tripe nesmie chýbať ani výlet k pobrežiu. Či už sa vyberiete do severného alebo južného Španielska, tieto oblasti vám poskytnú nádherné scenérie, ktoré si počas jazdy môžete vychutnať. Bez ohľadu na to či si zvolíte San Sebastian, Zarautz alebo Bilbao, pripravte sa na neopísateľný zážitok.

Pohoria severného Španielska

Vo vašom itinerári nesmú chýbať ani kopce. Odvezte sa autom na začiatok akéhokoľvek turistického chodníčka (v Španielsku je ich neúrekom) a dobrodružstvo sa môže začať. Turistikou si nielen prečistíte hlavu, ale aj overíte svoju kondíciu. Nemusíte byť turistom celým srdcom, napriek tomu si vychutnáte pokoj a ticho počas vašej prechádzky.

Požičanie auta má nepochybne mnohé výhody, najmä takto dokážete spoznať krajinu za relatívne krátku dobu. Môžete si podľa vašej chuti naplánovať niečo z kultúry, histórie, gastronómie, prírody a stále byť nezávislý od autobusov a organizovaných turistických zájazdov.

Leave a Reply