Čo tak lietajúce auto?

Možno budete prekvapení, ale je to práve Slovensko, ktoré sa preslávilo takým prevratným vynálezom, ako je lietajúce auto. Tento vynález predstavili slovenskí konštruktéri už v mnohých svetových mestách a na mnohých medzinárodných výstavách. Ich cieľom je používať takéto vozidlo v blízkej budúcnosti bez akýchkoľvek problémov. Je teda na základe týchto cieľov dosť možné, že budeme môcť v požičovniach áut požičiavať nielen rodinné autá, limuzíny ale dokonca aj lietajúce autá. Páči sa vám takáto predstava? Možno bude už za krátky čas realitou. Otázky, ktoré v súvislosti s touto skutočnosťou vznikajú sa týkajú napríklad ceny, ktorú by požadovali prenajímatelia lietajúcich áut ale vzhľadom na bezpečnosť a komplikovanosť ovládania takéhoto vozidla je namieste otázka, ako doplniť súčasné vodičské oprávnenie jednotlivých vodičov, aby boli schopní takéto vozidlo bezpečne ovládať. Riešením tiež môže byť toto vozidlo prenajímať so skúseným šoférom, ktorý má odborné vedomosti ale aj praktické skúsenosti s lietajúcimi autami. Jednoznačne budú potrebné aj školenia či kurzy, alebo špecializované autoškoly pre vodičov lietajúcich áut.

Keďže lietajúce autá sú neustále v procese vývoja a konštruktéri stále pracujú na mnohých vylepšeniach v otázkach dizajnu, bezpečnosti či komfortu, na možnosť previesť sa takýmto autom si možno ešte budeme musieť trochu počkať, avšak veci, ktoré sme kedysi predpokladali, že nikdy nebudú možné sa často rýchlo stávajú realitou a môže to byť tak aj v tomto prípade.

Zaujímavosťou týchto lietajúcich áut je možnosť prepnúť režim z jazdného na letový a vtedy sa začína ten úžasný zážitok, kedy odpútate vozidlo, v ktorom sedíte zo zeme a stávate sa pilotom svojho vozidla. Treba sa však reálne pripraviť na to, že to nebude lacná záležitosť. Napriek tomu stojí za to vychutnať si pohodlie jazdy autom v spojení so zážitkom z letu. Nadšenci tohto vynálezu sú už v nedočkavosti, kedy si budú môcť lietajúce auto aj osobne vyskúšať a verím, že k ním patríte zaručene aj vy.

Leave a Reply